Od jutra nowe ograniczenia! Zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób

Koronawirus zagościł już w naszym kraju na dobre, atakuje on już wszystkie kraje coraz bardziej. Każdego dnia w mediach słyszymy o kolejnych zarażeniach wirusem.

W Polsce mimo licznych zakazów zarażenia koronawirusem także rosną. Mamy głęboką nadzieję ze zachorowania będą maleć.

Niedawno Ministerstwo Zdrowia oraz Premier Mateusz Morawiecki poinformowali nas o kolejnych ograniczeniach jakie wejdą w życie już jutro.

Liczba zakażonych w Polsce to już 884 osoby, a 10 osób już nie żyje przez koronawirusa.

Nadeszły kolejne obostrzenia rządu.

Na konferencji prasowej która odbyła się o godzinie 13.00 zostały wporwadzone nowe zmiany przez premiera Morawieckiego oraz Ministra Zdrowa Łukasza Szumowskiego.

Wprowadzili oni zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób! Oczywiście nie są w to wliczane osoby które mieszkają pod jednym adresem.

W komunikacji miejskiej zostały zmienione zasady siadania, należy siedzieć co drugi fotel w tramwaju czy autobusie. Oczywiście wszyscy pasażerowie mają siedzieć w środkach komunikacji.

Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się – podał premier. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego. – Musimy ograniczać zgromadzenia do minimum – dodał Morawiecki. Zgromadzenia zostały ograniczone do dwóch osób.

– Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie uratujemy ludzkich żyć – dodał Łukasz Szumowski.

Jeżeli zakaz zostanie zignorowany, będą stosowane mandaty nawet do 5 tyś złotych.

Poinformuj swojego znajomego niech wszyscy wiedzą o nowych zmianach jakie wejdą w życie od jutra.

Przypominamy objawy zakażenia koronawirusem:

Wysoka gorączka, suchy kaszel, trudności w oddychaniu, zapalenie płuc. Szczególnie należy uważać z takimi objawami u osób w podeszłym wieku, u osób z różnymi innymi chorobami,