Nawet nie wiesz jak niebezpieczne jest picie popularnych napojów energetycznych.

Kofeina jest substancją uzależniającą ale większość z nas się tym nie przejmuję. Tłumaczymy sobie, że filiżanka kawy albo puszka napoju energetycznego ma nam tylko tylko pomóc się obudzić, uśmierzyć ból głowy czy podnieść naszą czujność.
Jednak jest kilka rzeczy, które musicie wiedzieć zanim wypijecie kolejnego Monstera czy Rockstara.

Australijskie badania dowiodły, że wypicie nawet 500ml napoju typu Red Bull może zwiększyć ryzyko zatrzymania pracy serca u prawie 1/5 ludzi z syndromem długiego QT. Jest to choroba dziedziczna i oprócz kilku fizycznych objawów większość ludzi nie wie, że na nią choruje.

O tym jak groźne może być spożywanie energetyków mówią historie jak te. 33 letni Cory Terry z Brooklynu zmarł po wypiciu Red Bulla. Jak mówił o sobie nigdy nie palił ale wypijał codziennie jednego Red Bulla. Podobnie zmarł osiemnastoletni Ross Cooney z Limerick. Miał chorobę serca. Podczas meczu koszykówki wypił cztery puszki Red Bulla i zmarł.

„Jeśli pijesz dużo Red Bulla, jeśli jesteś odwodniony i łączysz toz alkoholem, może to być dla ciebie bardzo niebezpieczne” mówi dr. Dan Andersson ze Stockholm’s South Hospital.

Następnym razem pomyśl więc dwa razy zanim sięgniesz po kolejnego Red Bulla.