Kursy biurowe, które warto zrobić do pracy

Kursy biurowe, które warto zrobić do pracy

Biuro to miejsce szczególne, w którym dobra, efektywna praca jest uwarunkowana wieloma czynnikami. Jeżeli chcesz rozwijać się jako pracownik, liczysz na awans lub już zajmujesz kierownicze stanowisko – zapoznaj się z ofertą kursów biurowych w Kar-Group. Poszczególne szkolenia dostępne na platformie e-learningowej są skierowane także do urzędników i pracowników sektora publicznego.

Kurs pracownik biurowy

Zanim podejmiesz pracę w biurze, przygotuj się na spore zmiany w rytmie pracy. Niezależnie od tego, o jaką firmę czy instytucję chodzi, pewne reguły rządzące tym miejscem są uniwersalne, podobnie jak kompetencje, które należy przyswoić.

Oferowany przez Kar-Group kurs składa się z trzech obowiązkowych modułów:

 • w pierwszym zaprezentowane są normy w przedsiębiorstwach oraz pożądane cechy dobrego pracownika biurowego,

 • w drugim przedstawione są czynniki wpływające na organizację pracy w biurze,

 • w trzecim można zapoznać się z tematyką komunikacji interpersonalnej.

Oprócz tego, kursant może skorzystać z dodatkowego, nieobowiązkowego materiału dotyczącego systemu motywacyjnego oraz rodzajów motywacji w procesach zarządzania. Ta wiedza przydaje się na każdym etapie pracy biurowej – zarówno w pierwszych dniach na nowym stanowisku, jak i po wielu latach spędzonych z jednym zespołem współpracowników. Kurs jest ciekawym wyborem przede wszystkim dla pracowników nieposiadających kierunkowego wykształcenia administracyjnego.

Kurs zarządzanie biurem

Każde biuro powstaje do realizacji konkretnych celów przedsiębiorstwa lub instytucji. Na jego działanie wpływa nie tylko przygotowanie poszczególnych pracowników czy ich motywacja; ogromną rolę odgrywa też zarządzanie. Kierownicy niosą więc ciężar odpowiedzialności za organizację i codzienne funkcjonowanie biura, powinni posiadać w tym zakresie kluczowe kompetencje.

Nasz kurs powstał po to, by przedstawić najważniejsze zagadnienia związane z zarządzaniem biurem. W praktyce, jako kierownik, mierzysz się z licznymi wyzwaniami. Jak rozdzielić obowiązki i ustalić harmonogram prac? Jak rozwiązać konflikty między współpracownikami? Kiedy jest dobry moment na zakomunikowanie złych informacji „z góry”? Poradzenie sobie w takich momentach jest łatwiejsze, gdy posiada się merytoryczną wiedzę. Dlatego zachęcamy do udziału w szkoleniu online. Twoje CV bogatsze o kolejne certyfikaty ułatwi awans na wymarzone stanowisko – jest dowodem nieustannego rozwoju i chęci gromadzenia know-how.

Kurs doskonalenie kompetencji kierowniczych

Czy wystarczy zostać kierownikiem biura, by przestać się starać i rozwijać? Nawet jeżeli szanse na awans w hierarchii firmy lub instytucji są znikome, wciąż warto zachować ambicję i postawić na edukację. Tylko poprzez systematyczne poszerzanie wiedzy będziesz w stanie realizować powierzone, odpowiedzialne zadanie kierowania biurem i zespołem. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, zapisz się na kurs Kar-Group, w którym przedstawiamy między innymi:

 • szczeble, zasady i funkcje zarządzania,

 • cechy prawdziwego lidera,

 • definicje i strukturę kompetencji,

 • proces kształtowania kompetencji menedżerskich,

 • zagadnienie twórczości, innowacyjności oraz kreatywności,

 • style kierowania,

 • coaching.

Chcesz być kompetentnym kierownikiem? Rozwijaj się. Przemyśl swoją rolę m.in. podczas wprowadzania zmian w firmie. Im więcej wiesz o swojej roli, tym łatwiej jest Ci się z niej wywiązać. Dobry menedżer jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim naturalnym liderem, który umiejętnie zarządza zasobami ludzkimi i pracą biura.

Kurs menadżer rekrutacji

Jednym z obowiązków menedżerów w firmach oraz instytucjach jest rekrutowanie do pracy – szczególnie, gdy dany podmiot nie posiada osobnego działu HR. Na proces rekrutacji należy spojrzeć szerzej, niż tylko na umieszczenie ogłoszenia, zebranie CV i odbycie kilku rozmów kwalifikacyjnych. Nawiasem mówiąc, do tych etapów też należy podejść profesjonalnie.

Fachowiec odpowiedzialny za rekrutację powinien wiedzieć, kogo chce i powinien zatrudnić, kogo szuka. Następnie przechodzi przez poszczególne etapy korzystając z wiedzy, używając sprawdzonych metod i technik. Wreszcie: unika typowych błędów. Często mówi się o błędach popełnianych przez kandydatów do pracy, ale przecież – wiele razy to rekruter nie dość dobrze wywiązuje się ze swojego zadania.

Jeżeli odpowiadasz za rekrutację w swoim miejscu pracy, sprawdź nasz kurs menedżer rekrutacji. Dowiesz się wszystkiego, co niezbędne, aby rzetelnie podejść do całego procesu i wybrać najlepszych kandydatów. Formuła szkolenia online ułatwia udział niezależnie od miejsca zamieszkania.

Kurs podstawy księgowości

Zapytasz – jak to? Czy podstawy księgowości można zaliczyć do kursów biurowych? Jest to pod wieloma względami uzasadnione. Nawet jako szeregowy pracownik biura firmy lub instytucji wymagana jest od Ciebie elementarna wiedza podatkowa i finansowa. Jeśli jej nie posiadasz, może być to przeszkodą do uzyskania awansu i dalszego rozwoju. Ujmijmy to tak – choć zaawansowane zagadnienia księgowe należy pozostawić zawodowym księgowym, dobrze jest znać podstawy i rozróżniać podstawowe pojęcia, dokonać elementarnych obliczeń. To po prostu biurowe standardy w wielu branżach.

Kurs podstawy księgowości składa się z trzech obowiązkowych modułów, których poszczególne zajęcia obejmują tematykę:

 • polskiego systemu podatkowego,

 • ogólnych zasad podatku VAT,

 • pasywów i aktywów,

 • operacji gospodarczych i prawa bilansowego.

To wiedza, którą każdy ambitny pracownik biurowy powinien posiadać, zwłaszcza, jeżeli jego stanowisko jest związane z finansami firmy lub instytucji. Nie musisz być zawodowym księgowym, by mieć podstawy księgowości i znać najprostsze definicje.

Kurs zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi, ZZL czy HRM (Human Resources Management)… niezależnie od nazwy, jest to podstawa dobrego funkcjonowania każdej instytucji, szczególnie o rozbudowanej strukturze.

Zespołem trzeba umieć zarządzać, inaczej trudno liczyć na jego efektywność i odpowiedni poziom motywacji. A żeby być dobrym menedżerem HR, należy mieć merytoryczne podstawy. Wszystkich zainteresowanych rozwojem w tym kierunku zapraszamy na kurs Kar Group, w którym opisujemy m.in.:

 • teorie motywacyjne,

 • kapitał ludzki,

 • szkolenia i płace,

 • derekrutację,

 • inteligentną organizację.

Otrzymujesz nie tylko certyfikat ukończenia kursu, ale przede wszystkim zastrzyk wartościowej wiedzy, która ułatwia pełnienie kierowniczych ról w przedsiębiorstwie lub instytucji. Rozwijasz się, a przy okazji zyskujesz nową perspektywę. Wśród naszych kursantów są też przedsiębiorcy, którzy chcą budować strukturę swojej firmy na fundamentach zdrowych relacji i optymalnych decyzji personalnych.

Kurs motywacja i budowanie zespołu – Teambuilding

Czy praca w gronie kilku – kilkunastu osób w jednym biurze czyni z tego grona zespół z prawdziwego zdarzenia? Nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. By mówić o zespole, potrzeba czegoś więcej – relacji, organizacji, podziału ról czy dobrego przywództwa. Te wszystkie zagadnienia dotyczą teambuildingu, czyli procesu budowania zespołu. Nierozerwalnie wiąże się z tym motywacja, która stanowi klucz do efektywnej, optymalnej pracy w każdej firmie czy instytucji.

Czy zespół da się zbudować zawsze według identycznego schematu? Czy jedyne co motywuje pracowników to wizja podwyżki? Tego typu pytania zadają sobie kierownicy czy szefowie. Odpowiedzi znajdziesz w kursie Kar-Group. Do zaliczenia testu, po którym jest przyznawany certyfikat, konieczne jest zapoznanie się z materiałem dydaktycznym podzielonym na dwa moduły. Sprawdź ofertę i skorzystaj z atrakcyjnej ceny szkolenia online, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej m.in. o:

 • rolach w grupie,

 • reakcjach na trudne zachowania grupy,

 • teoriach motywacji m.in. Masłowa,

 • efektywnym systemie motywacyjnym,

 • poziomach motywacji.

Powyższe tematy nie wyczerpują listy zagadnień poruszanych w kursie. Zachęcamy do sprawdzenia pełnego programu, a przede wszystkim nabycia wiedzy, która ułatwi zbudowanie prawdziwego, skutecznego zespołu.

Kurs administracja publiczna i samorządowa

Skuteczność państwa zależy w dużej mierze od jakości działania tworzących je struktur. Na każdym stanowisku w administracji publicznej czy samorządowej są ludzie, którzy pracują na rzecz ogółu, a nie dla wypracowania zysku prywatnej firmy. To szczególna i odpowiedzialna rola. A czy Ty chcesz podjąć pracę w tzw. budżetówce? Jeżeli tak, zapraszamy do wzięcia udziału w kursie online administracja publiczna i samorządowa. To świetne przygotowanie dla wszystkich osób, które chcą doszkolić się w:

 • skutecznej komunikacji interpersonalnej,

 • organizacji pracy biurowej i prowadzenia dokumentacji,

 • działaniu administracji publicznej na gruncie polskiego prawa.

Rozwój kariery zawodowej w instytucjach budżetowych przebiega innymi ścieżkami, niż w sektorze prywatnym. Tu i tu liczą się miękkie oraz twarde kompetencje. Aby dobrze odnaleźć się w realiach pracy biurowej czy kontakcie z obywatelami należy zdobyć określone kompetencje. Nasz kurs z podstawami pracy administracyjnej jest doskonałym wprowadzeniem do tej tematyki.

Kurs kadra kierownicza w administracji

Czy kierownik urzędu funkcjonuje w identyczny sposób, co kierownik w prywatnej firmie? Odpowiedź nasuwa się sama: choć są podobieństwa, należy wskazać też różnice. Dlatego przygotowaliśmy specjalny kurs dla kadry kierowniczej w administracji – publicznej i samorządowej. Szkolenie zawiera niezbędną wiedzę w pigułce, ma przystępną formułę, a koszt udziału nie jest wysoki. Dlatego kursantami są zarówno osoby doszkalające się we własnym zakresie, jak i zespoły reprezentujące urzędy i instytucje z całego kraju.

Chcąc zostać kierownikiem w administracji lub utrzymać to stanowisko niezależnie od rozmaitych czynników zewnętrznych musisz postawić na wiedzę i rozwój. Jeżeli będziesz dobrym, sprawnym menedżerem i bez problemu zorganizujesz pracę swojego biura, zwiększasz szanse na sukces w tym charakterze. Na każdym szczeblu administracji państwowej i samorządowej trzeba być przygotowanym na wyzwania czy nietypowe sytuacje. Im lepsze zaplecze merytoryczne, tym łatwiej o dobre wypełnienie obowiązków, za które płacą wszyscy podatnicy.

Kursy biurowe – krok ku optymalizacji pracy i sukcesom zawodowym

W ofercie Kar-Group masz dostęp do dziesiątek kursów doszkalających z najróżniejszych dziedzin. W tym zestawieniu wyróżniliśmy te, które dotyczą – w mniejszym lub większym stopniu – pracy biurowej. To istotna kwestia dla szerokiego grona odbiorców – od przedsiębiorców, przez urzędników i pracowników, po osoby bezrobotne lub wchodzące na rynek pracy. Mechanizmy rządzące pracą biurową są zresztą na tyle uniwersalne, że przydają się również w odniesieniu do trybu home office.

Nabywanie kompetencji poza standardowym systemem edukacji jest czymś naturalnym i wymaganym na współczesnym rynku pracy. Szkolenia w Kar-Group są kierowane do każdego, kto chce poszerzyć i usystematyzować wiedzę, niekoniecznie w trybie stacjonarnym. Koszt udziału jest relatywnie niewielki, a egzamin zalicza się przez Internet. Otrzymany certyfikat (lub certyfikaty) jest mocnym punktem CV profesjonalisty.

Skorzystaj z kursów a także edukuj się za darmo na szkoleniach bezpłatnych (tutaj)