Koronawirus żyje na przedmiotach! To już pewne, lekarze dają nowe zalecenia!

Nie jeden zastanawiał się do tej pory jak to naprawdę jest z przedmiotami codziennego użytku jeżeli chodzi o koronawirusa.

Czy tak naprawdę łatwo się nim zarazić? Lekarze nie pozostawiają złudzeń. Prawdą jest, e na przedmiotach z którymi stykamy się codziennie może być wirus.

Faktem jest, że podczas panującej pandemii ogarnęła ludzi panika i chaos.

Ludzie sami już nie wiedzą co myśleć o całej tej sytuacji. Każdego dnia media zalewają nas nowymi informacjami związanymi z wirusem, nie są one optymistyczne….

Jeżeli koronawirus żyje na przedmiotach, najważniejsze w tej sytuacji jest przestrzeganie bardzo ważnych zasad , aby zapobiec zarażeniu.

Na pytania które do dzisiaj nie znamy do końca odpowiedzi, odpowiedział ostatnimi czasy niemiecki lekarz, który ma głębokie poważanie, prawie jak eksperci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Greiswaldzie oraz wirusolodzy z Ruhr-Universität Bochum, na łamach pisma medyczno naukowego, Journal of Hospital Infection.

Czy na przedmiotach znajduje się koronawirus

Niestety jest on obecny. Dużo ludzi się już o tym przekonało. Faktem jest, że przenosi się on przede wszystkim drogą kropelkową, ale wokół chorego jeżeli znajdują się jakieś przedmioty, osiada on także na nich.

Jakie to przedmioty na których osiada koronowirus?

Może się on znaleść na klamkach, telefonach, barierkach, stolikach nocnych, blatach, wszędzie tam gdzie przedmiot miał styczność z dużą ilością osób. Lekarz potwierdza że prawie na wszystkim wirus może się osiąść.

Przez jaki czas koronawirus znajduje się na przedmiotach?

Koronawirus przetrwa na przedmiotach w zależności na jakich. Przykładowo na plastiku, drewnie lub aluminium koronawirus może przetrwać nawet około 4 do 5 dni. Oczywiście bierzemy pod uwagę temperaturę pokojową w jakiej przedmioty się znajdują.

Jak wygląda zabezpieczenie przed koronawirusem? Oto kilka bardzo ważnych wskazówek:

1. Jeśli już musimy wyjść z domu pamiętajmy o tym aby nie dotykać dłońmi klamek, poręczy. Jeżeli się nam to przydarzy, pamiętajmy o użyciu żelu antybakteryjnego.

2. Pamiętać o tym aby nie dotykać rękami okolic twarzy oraz ust.

3. Starajmy się jak najczęściej myć ręce i pamiętać aby mycie rąk trwało minimum 20 sekund.

4. Starać się odkażać przedmioty codziennego użytku, z którymi mamy styczność.