Informacja w sprawie Wielkanocy – Polacy są zdruzgotani!

Wielkanoc a koronawirus

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami i z na pewno każdy z nas chciałby spędzić te chwile ze swoją rodziną i najbliższymi osobami. Pandemia jednak sprawiła, że nie jest oczywiste, jak powinniśmy się zachować.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Łukasz Szumowski postanowili przekazać oficjalne stanowisko dotyczące obchodzenia świąt.

Wielkanoc z rodziną

,,Proszę państwa, rekomendacja jest jednoznaczna: powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. To jest oczywiście poważny problem i poważne wyzwanie, bo święta są takim czasem, gdzie zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali między miastami. Ale tutaj, jak powiedział prof. Szumowski, staramy się chronić ludzkie życie” – przekazuje szef KRPM Michał Dworczyk.

Tą samą odpowiedź usłyszeliśmy również od Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego. On również nie jest za tym, aby Polacy zdecydowali się na święta przy stole z rodziną.

,,Warto się zastanowić. Święta są przeżyciem duchowym, religijnym, rodzinnym dla nas wszystkich. Ale ten bliski kontakt, przy stole, w okresie epidemii, jest naprawdę ogromnym zagrożeniem” – dodaje Szumowski.

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe święta Wielkanocne będą inne niż te, które były dotychczas. Wszyscy musimy zadbać o bezpieczeństwo i zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Źródło: Radio Zet / Zdjęcia: Youtube, Onet News