Genialny przepis na herbatę z pietruszki – potrafi zdziałać cuda!

Herbata z pietruszki

Pietruszka to jedno z najbardziej popularnych ziół jakie spotykamy w naszej kuchni. Ozdabia nie jedno danie i poprawia walory smakowe nie jednej zupy albo sałatki.

Okazuje się że pietruszka ma bardzo wiele właściwości zdrowotnych. Sposobem na dobre samopoczucie jest picie z naparu z herbaty pietruszkowej.

Oto co zyskasz pijąc regularnie herbatę pietruszkową

Działa przeciwrakowo

Główny naturalny składnik natki pietruszki to „mirystycyna”.Związek ten jest potrzebny aby móc zmniejszyć rozprzestrzenianie się nowotworu w organizmie. Działa także zapobiegając większemu rozwojowi nowotworów obecnych w płucach i żołądku. Jest to w 100% naturalny środek zapobiegający rozwojowi komórek nowotworowych. Udowodniono ten przypadek badając myszy.

Usuwa toksyny z organizmu oraz ochrania mózg

Toksyny źle wpływają na mózg, są głównym powodem uszkodzenia nerwów. Neurotoksyczność to termin który oznacza że dochodzi do uszkodzenia układu nerwowego lub mózgu, poprzez wchłanianie do organizmu substancji toksycznych takich jak metale ciężkie i pestycydy. Toksyny bardzo źle wpływają na prawidłowe działanie układu nerwowego, uszkadzając i zakłócając prawidłową pracę mózgu. Poprzez nerwy dochodzi do przekazywania oraz przetwarzania informacji do mózgu, a jeżeli nerwy zostają uszkodzone, może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia układu nerwowego.

Zapobiega stanom zapalnym w organizmie

Herbata z pietruszki bardzo korzystnie wpływa na wszelakie stany zapalne w naszym organizmie typu zapalenie stawów, zapalenie kości a nawet ze stanami zapalnymi związanymi z infekcjami w naszym organizmie. Herbata z pietruszki neutralizuje zapalenia.

Pietruszka ma w sobie duża dawkę witaminy C, co sprawia  że poziom CRP (białka C-Reaction) maleje. Wysoki poziom CRP wskazuje że w naszym organizmie doszło do stanu zapalnego.

Oto przepis na herbatę pietruszkową

herbata pietruszkowa

Herbata z natki pietruszki jest idealna na wiele chorób przewlekłych. Mamy przepis który każdy może w prosty sposób wykonać w swoim domu:

Składniki:

  • 4-5 łodyg natki pietruszki
  • 3 kubki wody
  • pół cytryny
  • 1 łyżeczka miodu

Jak przygotować herbatę?

Do garnka należy wlać wodę, doprowadzić ją do wrzenia stawiając na małym ogniu.

Następnie dodać posiekaną natkę pietruszki i wyciśnięty sok z połowy cytryny. Później należy zdjąć garnek z ognia i odczekać 5 minut.

Kolejny krok to przecedzenie wody,  usuwając pietruszkę z wywaru. Do czystej herbaty należy dodać łyżeczkę miodu. W ten sposób  herbatka jest już gotowa, trzeba ją pić 1 raz dziennie !

Pijąc regularnie herbatę pietruszkową, Twoje zdrowie ulegnie znacznej poprawie, a ciało zostanie ochronione przed nowotworami oraz innymi chorobami zapalnymi.

Podziel się przepisem na tą wspaniałą herbatkę pietruszkową. Niech inni też skorzystają!