Genialna polska aplikacja, która robi furorę na świecie. Nawet prezes YouTube’a z niej korzysta!

Adrian Kajda stworzył aplikację, którą zaczyna zachwycać się cały świat. Jest dowodem na to, że proste pomysły mogą okazać się bardzo ludziom potrzebne.

Aplikacja nazywa się Fuelio i umożliwia tworzenie statystyk tankowania swojego samochodu.

Jedyne co trzeba zrobić, to za każdym razem kiedy się tankuje, wpisać do niej stan licznika, ilość tankowanego paliwa i cenę. Aplikacja wszechstronnie przeanalizuje te informacje i pozwoli monitorować koszty i spalanie. Działa na smartfonie i komputerze.

Wyposażona jest też w mapę stacji benzynowych z cenami paliwa, co umożliwia wybranie takiej, na której zatankujemy w najkorzystniejszej cenie.

antyapps.pl

Oprócz tego pozwala kontrolować inne wydatki związane z samochodem. Jeśli uzupełnimy informacje o ubezpieczeniu, naprawach i przeglądach aplikacja będzie monitorować także o te informacje i uwzględni je w kosztach utrzymania samochodu, w odniesieniu do danego okresu czasu.

antyapps.pl

Ciekawostką jest, że aplikacja bardzo spodobała się pani prezes samego You Tube’a Susan Wójcicki, która podczas Kongresu innowacyjności Europy Środkowo-Wschodniej zachwycała się pomysłem, jako przykładem pomysłu stworzonego z potrzeb w ramach hobby.

Aplikacja została pobrana przez miliony ludzi na całym świecie. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się w Meksyku, gdzie rząd uwolnił ceny paliw i kontrola nad wydatkami na paliwo, stała się szczególnie istotna. Ma również mnóstwo pobrań z całej Europy, USA oraz Ameryki Południowej.

youtube

Gratulujemy świetnego pomysłu. Od dawna wiadomo, że Polak potrafi i jesteśmy bardzo kreatywnym narodem.

Podziel się ze znajomymi, dobre wiadomości warto rozpowszechniać.

Aplikacja na Androida: play.google.com