To przerażające, co dzieje się w żołądku po wypiciu Coli!

Czy Wy też gdy jesteście spragnieni zamiast po wodę sięgacie po popularną Coca-Colę?

Co takiego ona ma w sobie, co sprawia, mimo iż nie raz słyszeliśmy jej picie źle wpływa na nasze zdrowie to i tak sięgamy właśnie po nią? Tego chyba nie wie nikt, ona po prostu ma w sobie to coś.

A gdyby tak dowiedzieć się dokładnie co dzieje się w naszym organizmie po jej wypiciu, może to by pomogło zastanowić się nim kolejny raz chwycimy za puszkę czy butelkę coli w sklepie?

Dr West Conner opracował listę wszystkich faktów dotyczących oddziaływania tego napoju na ludzki organizm.

Pierwsze 10 minut:

Cała puszka coli to ok. 10 łyżeczek cukru, czyli 100% zalecanej dziennej dawki. Po wypiciu tak dużej dawki cukru powinien pojawić się odruch wymiotny jednak zawarty w napoju kwas fosforowy zakwasza smak i pozwala poczuć „orzeźwienie”.

Po 20 minutach:

Stężenie cukru we krwi drastycznie rośnie, trzustka zaczyna produkować ogromne ilości insuliny i przekształca cukier w tłuszcz, który jest wchłaniany przez nasz organizm.

Po 40 minutach:

Nasz organizm kończy wchłanianie zwartej w coli kofeiny. Sprawia ona, że źrenice się rozszerzają oraz wzrasta ciśnienie krwi. W mózgu dochodzi do zablokowania receptorów adenozyny co zapobiega senności.

Po 45 minutach:

Zwiększa się produkcja dopaminy w organizmie. Jest to hormon pobudzający ośrodek przyjemności w mózgu. Taka reakcja przypomina stan wywołany po zażyciu heroiny, łatwo się od tego uzależnić.

Po 60 minutach:

Kofeina ma również właściwości moczopędne, które teraz zaczynają działać. Często odwiedzasz toaletę pozbywając się z organizmu m.in. wapnia, magnezu i cynku (które były skierowane do kości) oraz sodu, elektrolitów i oczywiście wody. Kwas fosforowy wpływa na zaburzenia metabolizmu wapnia co przyczynia się do powstawania osteoporozy. Wypłukujemy z organizmu cenne składniki odżywcze, które mogły być wykorzystane do wzmocnienia kości czy zębów. Gwałtownie spada stężenie cukru we krwi (hipoglikemia) wywołując rozdrażnienie, spadek koncentracji, oraz uczucie osłabienia. Taki stan zapewne skłoni do ponownego sięgnięcia po łyk tego napoju.

Po zobaczeniu tego, co dzieje się w żołądku po wypiciu porcji takiego napoju, łatwo jednak zniechęcić się do ich spożywania. Zobaczcie sami. Nadal macie ochotę na Colę?

Teraz już rozumiesz dlaczego nie warto nadużywać tego napoju?

Tak wiele osób pije colę każdego dnia. Udostępnij ten artykuł by dotarł do jak najszerszego grona ludzi.

Źródło i fotografie: gutfuerdich.co