Brat wyrósł z jego brzucha. Tak wygląda teraz, po operacji, która zmieniła jego życie.

Deepak Paswan 7 – letni chłopiec z Indii, rodził się obarczony najbardziej niezwykłą w historii wadą.

Z klatki piersiowej chłopca wystawało drugie ciało.

Ta bardzo rzadka wada utrudniała dziecku normalne funkcjonowanie. Podczas ciąży, doszło do niewyjaśnionych zaburzeń na skutek, których ciało Deepaka połączyło się z drugim płodem rozwijającym się w łonie. Po porodzie okazało się, że to bliźniak pasożytniczy, nie miał głowy ani serca. Deepak miał wielkie szczęście, że przeżył. Dzieci z bliźniakiem pasożytniczym najczęściej umierają.

Dzieciństwo chłopca było koszmarem. Dzieci traktowały go jak wybryk natury szydząc i wyśmiewając się z niego. Reakcje napotkanych dorosłych były nie mniej okrutne.

Niektórzy sądzili z kolei, że Deepak jest wcieleniem indyjskiego Wisznu – boga, który posiada więcej kończyn niż człowiek. Odwiedzali oni dom chłopca składając mu dary.

Rodzice pomimo biedy ze zdeterminowaniem szukali pomocy gdzie tylko mogli. Cały czas żyli w nadziei, że ich dziecko jakimś cudem będzie miało normalne życie.

W końcu się udało, historia Deepaka zainteresowała i wzruszyła pewnych lekarzy, którzy zaoferowali swą pomoc. Operacja obarczona była ogromnym ryzykiem, nie wiadomo było ile dokładnie narządów jest wspólnych.

Rodzice wyrazili zgodę na operację. Kiedy ich syn był już na stole operacyjnym modlili się aby przeżył, a każda godzina ciągnęła się w nieskończoność. 15 lekarzy operujących dziecko dokonało cudu. Z ciała Deepaka usunięto pasożytniczy twór.

Chłopiec będzie mógł zacząć normalne życie, jego marzeniami było pójście do szkoły i zabawy z rówieśnikami – teraz te małe marzenia się spełniają.

Zainteresowała Cię ta historia, podziel się nią ze znajomymi!