15 przepięknych miejsc na świecie o których większość turystów nie ma pojęcia.

Bardzo wiele wspaniałych miejsc na świecie nie trafia na listy najchętniej odwiedzanych przez turystów, zwykle dzieje się tak dlatego, że ciężko się do nich dostać. Ale czy te przytulne wyspy, lazurowe wody, kwitnące pola czy imponujące wodospady nie są warte podjęcia wysiłku? Wszystkie wyglądają jak z bajki.

Poniżej zestawienie 15 wspaniałych miejsc, o których większość turystów nigdy nie słyszała a tym bardziej nie odwiedzała. Możecie zatem być jednymi z pierwszych!

Blagaj, Bośnia i Hercegowina

Blagaj to mała wioska położona pośród niewielkich wodospadów, otoczona przez lazurową wodą. Przytulne białe domki oraz klasztor stoją tuż pod stromym klifem. Blagaj to święte miejsce dla derwiszów i sufich, którzy to zbudowali wioskę w tym rajskim zakątku.

Huacachina, Peru

Huacachina to oaza na środku ogromnej pustyni. Podróż tutaj z Limy – stolicy Peru trwa ok. 5 godzin. Miasto liczy zaledwie ok. 200 mieszkańców więc nietrudno tu odciąć się od zewnętrznego świata. Można tu również spróbować jazdy na snowboardzie ale zamiast na śniegu to na piasku.

Jezioro Hillier, Australia

Tylko wyobraź sobie piaszczystą plażę otoczoną eukaliptusami a przed nią najbardziej różowe jezioro na świecie. . Jezioro Hillier znajduje się na wyspie Middle w południowo-zachodniej Australii. Można tu dotrzeć jedynie samolotem. Jezioro zostało odkryte w 1802 roku i ma różową barwę przez cały rok. Choć początkowo uważano, że swoją barwę zawdzięcza glonom i mikroorganizmom to badania tego nie potwierdziły.

„Ukryta Plaża”, Wyspy Marieta, Meksyk

„Ukryta plaża” (Playa de Amor) to sekretna plaża z krystalicznie czystą wodą, na której żyje wiele gatunków ptaków. Do tego kawałka raju na ziemi można się dostać jedynie drogą wodną płynąc przez labirynt jaskiń.

Rozpadlina Silfra, Islandia

Rozpadlina Silfra znajduje się w Parku Narodowym Thingvellir na Islandii. Jest to jedno z ulubionych miejsc nurków i innych poszukiwaczy przygód. Bardzo łatwo utracić tu poczucie głębokości, ponieważ woda jest niezwykle przejrzysta. Można widzieć na odległość aż 300 metrów!

Isola Bella, Włochy

Bez wątpienia Isola Bella, włoska wyspa na Jeziorze Maggiore to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Znajduje się tu zachwycający pałac Boromeuszy oraz wielopoziomowe ogrody z gratami, tarasami i fontannami, zajmujące niemal całość niewielkiego tereny wyspy. Co więcej, można tam zobaczyć białe pawie, które są uznawane za ptaki królewskie.

Wioska Popeye, Malta

Wioska Popeye zbudowana jest się z małych drewnianych domków pierwotnie stworzonych na potrzeby musicalu „Popeye” w 1980 roku. Aktualnie znajduje się tu park rozrywki oraz odbywają się rejsy po zatoce zapewniające niesamowite widoki. Wnętrza niektórych domków zachowały oryginalne dekoracje z czasu kręcenia filmu.

„Czerwona Ziemia” Dongchuan, Chiny

Dongchuan Red Soil („Czerwona Ziemia”) to górska dolina na południowy zachód od Kunming, stolicy prowincji Yunnan. W związku ze znaczną odległością od infrastruktury oraz problemów z dojazdem to miejsce nie trafiło na turystyczną mapę Chin. Odkryto je dopiero w latach 90-tych. Ten falisty krajobraz zawdzięcza swoją brązowo-czerwoną barwę wysokiemu nagromadzeniu minerałów i skamieniałości.

Wyspa Flores, Portugalia

Wyspa Flores jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu park narodowy z unikalną florą i fauną, który znajduje się na najbardziej wysuniętym na zachód punkcie archipelagu Azorów. Nazwa tłumaczona jest jako „przylądek kwiatów” ponieważ niemal cała powierzchnia wyspy pokryta jest różnymi gatunkami kolorowych kwiatów. Znajdziemy tu również gorące źródła, laguny, zalewane pola ryżowe, przytulne wioski, jeziora, wulkany i słynne na całym świecie jaskinie.

Wrota piekieł (Krater Darvaza), Turkmenistan

Ten ogromny ognisty krater ma ok. 60 m średnicy i 20 m głębokości. Nazywany jest przez lokalnych mieszkańców „wrotami piekieł”. Geolodzy przypadkiem natknęli się tu na ogromne złoża gazu i aby uniknąć szkodliwego wybuchu, postanowiono, że gaz zostanie spalony. Z założenia ogień miał się wypalić w ciągu kilku dni, zamiast tego płonie już 45 lat! To wyjątkowe i fascynujące miejsce przyciąga poszukiwaczy przygód z całego świata.

Park Narodowy Lencois Maranhenses, Brazylia

Park Narodowy Lencois Maranhenses zlokalizowany jest na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w północno-wschodniej Brazylii. Co roku w czasie pory deszczowej wyłaniają się tu tysiące turkusowych lagun spośród piaszczystych wydm. Fascynujący widok! Nadal nie wiadomo w jaki sposób co roku dostają się tu ryby i kraby po kilkumiesięcznej porze suchej. Najlepszy okres na wizytę tego miejsca jest od lipca do września, kiedy laguny osiągają swoje największe rozmiary.

Setenil de las Bodegas, Hiszpania


Małe miasteczko Setenil de las Bodegas wybudowane zostało w skale na południu Hiszpanii ok. 800 lat temu. Lokalni mieszkańcy nazywają je „miastem pod skałami”. Ściany i dachy domów to częsciowo wielkie bazaltowe głazy, które stanowią skuteczną ochronę przed palącym słońcem i wiatrem. Wizyta w tym górskim terenie sprawia, że można poczuć się zupełnie małym w obliczu tego ogromu przyrody.

Jaskinia Świętego Marcela d’Ardeche, Francja

To niesamowite miejsce odkryte zostało w 1836 roku przez francuskiego myśliwego. Jaskinia Świętego Marcela D’ardèche znajduje się w regionie Rhône we francuskich Alpach. Jest to ogromna sieć połączonych jaskiń z kryształową czystą wodą i wielobarwnymi skałami.

Marmurowe Jaskinie, Chile

Marmurowe Jaskinie położone są na półwyspie Jeziora General Carrera w Chile. Ta zapierająca dech w piersiach sieć jaskiń utworzona została wydrazona przez wodę w przeciągu tysięcy lat. Te wibrujące marmurowe ściany zachwycają swoim pięknem.

Sanktuarium Las Lajas, Kolumbia

Sanktuarium Las Lajas położony jest w wąwozie na granicy między Kolumbią i Ekwadorem. Neogotycki budynek oraz jego wnętrza są naprawdę fascynujące. Sanktuarium wznosi się 45 metrów ponad rzeką, pośród skał i wodospadów.

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi. Udostępnij rodzinie i znajomym.

Źródło: brightside