15 najbardziej dziwacznych domów na świecie. Czegoś takiego nie widujemy na co dzień.

Wielu z nas marzy by posiadać swój własny dom. Jedni chcieliby mieć ogromną posiadłość z basenem, siłownią i innymi atrakcjami innych zaś uszczęśliwiłby maleńki domek na łonie natury.

Każdy z nas jest inny stąd u każdego inne plany i oczekiwania. Domy, które za chwilę zobaczysz są tego świetnym przykładem. Dowodzą one jednocześnie, że warto marzyć, bo nawet najbardziej zwariowane pomysły można przekształcić w rzeczywistość.

Dom muszla


© imgur

Niesmowity dom w kształcie muszli znajduje się w Meksyku. Bardzo oryginalna mozaika na ścianie zewnętrznej sprawia, że do wnętrza dociera światło we wszystkich kolorach tęczy.


© imgur

Palais Bulles


© palaisbulles

Zaskakująca posiadłość mieści się na Lazurowym Wybrzeżu. Od 1992 roku jej właścicielem jest projektant mody Pierre Cardin. Willę tworzą pomieszczenia w kształcie kul. Znajdują się tu m.in. 3 baseny, amfiteatr na 500 osób, ogromna jadalnia, 10 pokoi z łazienkami oraz prywatne apartamenty.

Dom deskorolka


© freshome

Budynek będący spełnieniem marzeń każdego miłośnika jazdy na deskorolce powstał w Kalifornii. Został on zaprojektowany z myślą o byłym mistrzu świata w jeździe na deskorolce – Pierre Andre Senizergues. Może on korzystać z trzech wydzielonych stref w domu:
I – kuchnia, salon i jadalnie
II – sypialnia z łazienką
III – przestrzeń poświęcona jego pasji.


© freshome

Budynek w całości został zaprojektowany tak, aby można było jeździć na deskorolce praktycznie w każdym jego zakamarku.

Dom, który kiedyś był kościołem


© designrulz

Budynek pwstał w 1870 roku na teenie Holandii. Niegdyś była to świątynia a dziś to zwyczajny dom. No może z nieco nadzwyczajną architekturą.

Dom Flinstonów


© la.curbed

Projekt budynku powstał z myślą, że ma przypominać dom Flinostonów. Jego pierweszym właścicielem był aktor Dick Clark. Całość wygląda jakby faktycznie byłą wykonana z kamienia. W środku mamy m.in. sypialnię, 2 łazienki i salon. W połaczeniu z otoczeniem budynku, całość tworzy klimat jak z bajki.


© la.curbed

Szklany dom


© architizer

Projekt na dom zbudowany w całości ze szklanych, transparentnych ścian powstał w Japonii. Jedynie łazienka my być z nieprzeźroczystych ścian, to miejsce, w którym jednak każdy potrzebuje odrobinę prywatności.

Dom i samolot w jednym


© weburbanist

Właścicielką tej wyjątkowej posiadłości jest Joanne Ussery. Zdecydowała się ona jej zakup po tym, jak jej wcześniejszy dom strawił pożar. I właśnie tak jej nowym domem stał się Boeing 727.

© offgridworld

Dom but


© hainesshoehouse

Ten ciekawy budynek znajduje się w Pensylwanii. Zbudowano go w 1948 roku na specjalne zamówienie sprzedawcy butów – Mahlon’a Haines’a. Dziś dom funkcjonuje tylko w sezonie wakacyjnym jako atrakcja turystyczna.

Dom czajnik


© flickr.com/photos/kathrine

© courthouselover

Ten uroczy budynek powstał w 1922 roku jako stacja benzynowa. Mimo tego, że aktualnie nie jest już używany, nadal świetnie się prezentuje.

Dom z ruchomą fasadą


© promolegno

Dzięki specjalnym szynom ulokowana na nich fasada może być zmieniania w zależności od potrzeb mieszkańców i warunków pogodowych. Poszczególne części domu mogą być w ten sposób odsłaniane lub zasłaniane.

Dom grzyb


© garykent.com

© roadtrippers

Pierwotnie ten dom wyglądał zupełnie inaczej. W chwili, gdy jego właścicielem został architekt Terry Brown wszystko się zmieniło. Wraz ze swoimi 35 studentami ciężko pracował, aby przekształcić budynek w coś wyjątkowego.

Domy jak abstrakcyjne drzewa


© maxshutterspeed

Zaskakująca budowla to projekt holenderskiego architekta Pier Bloma. Każdy z tych unikalnych domków posiada 3 piętra z pokojami w kształcie piramid. W ten sposób całość tworzy abstrakcyjny las wyglądający jak prawdziwe dzieło sztuki a nie osiedle mieszkaniowe.

Dom z tajemnicami

Lubisz szalone i dziwaczne miejsca? Koniecznie musisz zajrzeć do tego domu. Są tu np. drzwi prowadzące do nikąd czy klatka schodowa prowadząca do… sufitu.


© yelp.com

© tripadvisor

Najmniejszy dom na świecie


© dailymail

Ma 2 metry długości i 70 cm szerokości. Całość składa się z jednego pokoju, w którym jak widać na zdjęciu są w stanie zmieścić się 2 osoby. Ten maleńki domek powstał w Berlinie.

Dom wbudowany w klif


© remolacha

© modscape

Ten budynek jest na razie w fazie projektowania ale już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkaniec tego domu mógłby podziwiać ocean z 3 stron. Do dyspozycji miałby kuchnię, salon, 3 sypialnie, garaż, miejsce do grillowania oraz domowe Spa. Projekt tego domu nosi nazwę Cliff House.

Jesteś pod równie dużym wrażeniem co my? Udostępnił artykuł znajomym.

Źródło: brightside.me